NAŠE NABÍDKA

Když se káva napění... CAPPUCCINO

Pokud jste si stejně jako já mysleli, že název cappuccino nemá s ničím takovým jako jsou kapuce nic společného, tak jste se stejně jako já spletli. Ano, má. A ne s jen tak obyčejnými kapucemi, ale s takovými těmi šik špičatými, které jsou součástí kapucínských hábitů. Zvláštní analogie, řekli bychom. A oprávněně. Legendami, kterak se k tomuto došlo, se nebudeme zabývat, jelikož legendy občas praví i blbosti a ty bychom si mohli snadno vymyslet sami. Tak rozvíjejme fantazii.

Jisté je, že se cappuccino stalo velmi oblíbeným nápojem pro kavárenské povaleče a v době, kdy většina z nich vyžaduje na své kávě minimálně obrázek kytice nizozemských tulipánů, také velmi stresující záležitostí pro některé baristy.

Stejně jako většina kávových nápojů nemůže být cappuccino kde co, v kávových enyklopediích jsou parametry cappuccina přesně podchyceny. Cappuccino je nápoj o celkovém objemu 150-180ml, ve kterém se dokonale prolne 25-30ml espressa a jemně našlehané tvz. mikropěny. Mléčná pěna je doopravdy mikro s mikrobublinkami, makrobublinky nechť zůstanou ve vaně, kam patří. Cappuccino by mělo mít správnou teplotu okolo 65 stupňů Celsia a mělo by být podávané v kulatém šálku s ouškem.

Cappuccino není jen káva, ale zákusek, elegance a umění v jednom. Se srdíčkem i bez. Kafaři jej milují, mistři baristé se přehánějí v tom, kdo připraví lepší. A dneska je na něj den jako dělaný, tak si rychle běžte pro to své.

7 důvodůproč Orient Coffee

  • Klademe důraz na prvotřídní kvalitu surovin.
  • Tradice od roku 2002.
  • Vždy příjemná obsluha, která odborně poradí a připraví kávu.
  • Sledujeme trendy a novinky – zajímavé receptury nejen kávových nápojů.
  • Pořádáme kurzy a školení pro veřejnost i pro personál kaváren.
  • S námi se také kulturně vyžijete – občanské sdružení Klub kafařů nabízí zajímavé programy ze světa kávy.
  • Káva od Gorana – denně čerstvá!

Kde nás najdete?

Kavárna Orient Coffee

náměstí Republiky 135/21

301 00 Plzeň


gsm: + 420 731 166 768

e-mail: info@orientcoffee.com

url: www.orientcoffee.com

fb: www.facebook.com/kavaodgorana


Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 9.00 - 18.00

Sobota a neděle: 12.00 - 18.00


VÍCE KONTAKTŮ