Jednoduše dokonalá... MOKA KONVIČKA

Moka Express, bialettka... hliníková konvička s tím pravým italským půvabem. Tak okouzlující záležitost, že si ji někteří šílení kávomilci, jako jsem třeba i já, vystavují na poličkách v kuchyni jako dekoraci. A zkuste někdy v Itálii navštívit obchod Bialetti! Duhové konvičky všech velikostí, vzorů, tvarů... hotový Disneyland pro kafaře.

Moka Express je výtvor inženýra, konstruktéra a zajisté také kávového maniaka Alfonse Bialettiho, jenž zřejmě myslel na kávu i při vysedávání v prádelně, jelikož právě mechanismus z prádelen 20. let mu byl zásadní inspirací při vynálezu moka konvičky. Zatímco o vynálezci přístroje na produkci mýdlových bublin jsme nikdy neslyšeli, Bialetti je dodnes nejpopulárnější značkou domácích kávovarů.

Zajímavé je, že se stále zachovala původní hliníková podoba konvičky, z čehož zřejmě vznikly mýty a dohady o tom, zda má právě hliník nějaký vyšší význam, tedy vliv na kvalitu přípravy či chuť kávy. Význam má, ale skryt je především v tradici. Ve 30. letech v Itálii, což je období počátku sériové výroby bialettek, vyhlásil Mussolini hliník za „italský národní kov“, aby motivoval velkovýrobce využívat domácích zdrojů bauxitu. Vyrábět z nerezu a někoho tím namíchnout si asi nikdo nepřál, a tak se hliník stal tradičním materiálem na výrobu konviček. Jednoduchost manipulace a nadčasový design Moka Expressu způsobil revoluční změnu v domácí přípravě kávy. Moka Express má svůj zářez v Guinessově knize rekordů i v žebříčku nejzdařilejších italských produktů 20. století. Své místo má v devadesáti procentech italských domácností. A pokud byste chtěli také tu svou, můžete si ji objednat třeba v našem novém e-shopu.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/orientcoffee.com/orientcoffee.com/application/layouts/scripts/default_layout.phtml on line 253

Kde nás najdete?

Kavárna Orient Coffee

náměstí Republiky 135/21

301 00 Plzeň


gsm: + 420 731 166 768

e-mail: info@orientcoffee.com

url: www.orientcoffee.com

fb: www.facebook.com/kavaodgorana


Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 11:00 - 18:00

Sobota: 9:00 - 18:00

Neděle: 12:00 - 17:00


VÍCE KONTAKTŮ