NAŠE NABÍDKA

Jednoduše dokonalá... MOKA KONVIČKA

Moka Express, bialettka... hliníková konvička s tím pravým italským půvabem. Tak okouzlující záležitost, že si ji někteří šílení kávomilci, jako jsem třeba i já, vystavují na poličkách v kuchyni jako dekoraci. A zkuste někdy v Itálii navštívit obchod Bialetti! Duhové konvičky všech velikostí, vzorů, tvarů... hotový Disneyland pro kafaře.

Moka Express je výtvor inženýra, konstruktéra a zajisté také kávového maniaka Alfonse Bialettiho, jenž zřejmě myslel na kávu i při vysedávání v prádelně, jelikož právě mechanismus z prádelen 20. let mu byl zásadní inspirací při vynálezu moka konvičky. Zatímco o vynálezci přístroje na produkci mýdlových bublin jsme nikdy neslyšeli, Bialetti je dodnes nejpopulárnější značkou domácích kávovarů.

Zajímavé je, že se stále zachovala původní hliníková podoba konvičky, z čehož zřejmě vznikly mýty a dohady o tom, zda má právě hliník nějaký vyšší význam, tedy vliv na kvalitu přípravy či chuť kávy. Význam má, ale skryt je především v tradici. Ve 30. letech v Itálii, což je období počátku sériové výroby bialettek, vyhlásil Mussolini hliník za „italský národní kov“, aby motivoval velkovýrobce využívat domácích zdrojů bauxitu. Vyrábět z nerezu a někoho tím namíchnout si asi nikdo nepřál, a tak se hliník stal tradičním materiálem na výrobu konviček. Jednoduchost manipulace a nadčasový design Moka Expressu způsobil revoluční změnu v domácí přípravě kávy. Moka Express má svůj zářez v Guinessově knize rekordů i v žebříčku nejzdařilejších italských produktů 20. století. Své místo má v devadesáti procentech italských domácností. A pokud byste chtěli také tu svou, můžete si ji objednat třeba v našem novém e-shopu.

7 důvodůproč Orient Coffee

  • Klademe důraz na prvotřídní kvalitu surovin.
  • Tradice od roku 2002.
  • Vždy příjemná obsluha, která odborně poradí a připraví kávu.
  • Sledujeme trendy a novinky – zajímavé receptury nejen kávových nápojů.
  • Pořádáme kurzy a školení pro veřejnost i pro personál kaváren.
  • S námi se také kulturně vyžijete – občanské sdružení Klub kafařů nabízí zajímavé programy ze světa kávy.
  • Káva od Gorana – denně čerstvá!

Kde nás najdete?

Kavárna Orient Coffee

náměstí Republiky 135/21

301 00 Plzeň


gsm: + 420 731 166 768

e-mail: info@orientcoffee.com

url: www.orientcoffee.com

fb: www.facebook.com/kavaodgorana


Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 9.00 - 18.00

Sobota a neděle: 12.00 - 18.00


VÍCE KONTAKTŮ