Jako z laboratoře... VACUUM POT

Vacuum pot. Důvtipný a vážně roztomilý přístroj na přípravu filtrované kávy, ideální v případě, pokud Vám nevadí, že budete u návštěv vzbuzovat podezření, že v kuchyni provozujete varnu syntetických drog. Pokud se Vám nelíbí, nevěřím Vám. Tedy... pokud vyloženě nemáte traumatické zážitky ze školních hodin chemie, pak by byla Vaše hrůza z baněk, křivulí a kahanu opodstatněná.

Myšlenka vacuum potu začala vznikat na počátku 19. století v Německu. Následně mnoho francouzských a anglických inženýrů složitě konstruovalo a testovalo všemožné prototypy kávovarů s podobným mechanismem, nicméně nápad a patent na ten pravý vacuum pot jim hravě vyfoukla Madame Vassieux z Lyonu, která přišla s úplně odlišným a nadčasovým designem. Svůj vynález pojmenovala s ženským smyslem pro poetiku - „Francouzský balón“.

Vzhledem k tomu, že je vacuum pot velmi náročný na materiály, které v době jeho vzniku nebyly dostupné, na čas se od něj po několika domácích a kaváreneských explozích upustilo. Svůj velký návrat nyní zažívá v Japonsku a v USA, Kanadě a v dalších kavárnách s moderním přístupek ke kávě. 

K.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/orientcoffee.com/orientcoffee.com/application/layouts/scripts/default_layout.phtml on line 253

Kde nás najdete?

Kavárna Orient Coffee

náměstí Republiky 135/21

301 00 Plzeň


gsm: + 420 731 166 768

e-mail: info@orientcoffee.com

url: www.orientcoffee.com

fb: www.facebook.com/kavaodgorana


Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 11:00 - 18:00

Sobota: 9:00 - 18:00

Neděle: 12:00 - 17:00


VÍCE KONTAKTŮ