Aladinova lampa? Ne, džezva...

Nenechte se mýlit, džezva není žádná Aladinova lampa, přestože ji milovníci silné a výrazné kávy uctívají, jako by měla magickou moc.

Káva v džezvě je jeden z nejstarších způsobů přípravy kávy a vyvinula se z etiopského ibriku. Ten byl svým tvarem natolik nepraktický pro transport velbloudem, že se stále zjednodušoval, až nabyl velmi pohodlného a jednoduchého tvaru džezvy. Džezva v této podobě ovšem není jen obyčejný rendlíček. Její staletími prověřené a dokonalé křivky umožňují přesně kontrolovat teplotu vody uvnitř a tím zaručit správnou extrakci kávy.

Turecká káva v džezvě není žádný „zabiják“, ani lžička kafe přelitá převařenou vodou. Příprava kávy v džezvě vyžaduje čas, klid a pohodu a v tom spočívá její kouzlo. Je spojená s rituálem a zahalená mystikou. Tradičně se připravuje na rozpáleném písku s velkým množstvím zkaramelizovaného cukru a kardamonu a Vám jakožto kafaři otevírá úplně nové dimenze v poznávání chutí a vůní.

Přijďte k nám kávu v džezvě ochutnat nebo se přijďte podívat na Mistrovství ČR v přípravě džezvy, které pořádáme 17. září v Plzni v prostorách restaurace Masala Ghar na Náměstí Republiky, a nechte se vtáhnout do tajů této kávy.   

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/orientcoffee.com/orientcoffee.com/application/layouts/scripts/default_layout.phtml on line 253

Kde nás najdete?

Kavárna Orient Coffee

náměstí Republiky 135/21

301 00 Plzeň


gsm: + 420 731 166 768

e-mail: info@orientcoffee.com

url: www.orientcoffee.com

fb: www.facebook.com/kavaodgorana


Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 11:00 - 18:00

Sobota: 9:00 - 18:00

Neděle: 12:00 - 17:00


VÍCE KONTAKTŮ