A slyšeli jste už o CHEMEXU?

Ano, i já bych si pod pojmem chemex představila namísto elegantní nádobky na přípravu voňavé filtrované kávy prostředek na hubení hmyzu, plevelu nebo čistič odpadů. Pravdou je, že právě chemex nyní stoupá v oblibě nejen v domácnostech, ale i v kavárnách.

Absolutně nepoetický název „chemex“ mu dal jeho objevitel, chemik, bohém a chronický vynálezce Dr. Schumbohn, a to zřejmě proto, aby alespoň trochu uctil obor chemie, když už tak trochu zkopíroval Erlenmeyerovu baňku a inkasoval za to takový úspěch na poli designu. Musí se mu nechat, že byl zřejmě velmi ortodoxní kávomilec, jelikož ve svém Cadillacu Coupe de Ville měl údajně připevněný zlatý chemex přímo ke dveřím řidiče.

Dr. Schumbohn zkonstruoval chemex tak, aby si v něm dle jeho slov mohl „připravit výbornou kávu i naprostý trouba“, nicméně oblibu si tento “kávovar” získal zejména pro preciznost, s jakou se v něm káva připravuje. Nyní je chemex oblíbeným nádobíčkem všech fajnšmekrů, labužníků, hipsterů, studentů chemických i jiných oborů, kávových experimentátorů, alternativních baristů a kavárníků. Není divu, příprava kávy v chemexu je vážně elegantní a efektní záležitost. A co Vy? Slyšeli jste už o chemexu?

K. 

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/orientcoffee.com/orientcoffee.com/application/layouts/scripts/default_layout.phtml on line 253

Kde nás najdete?

Kavárna Orient Coffee

náměstí Republiky 135/21

301 00 Plzeň


gsm: + 420 731 166 768

e-mail: info@orientcoffee.com

url: www.orientcoffee.com

fb: www.facebook.com/kavaodgorana


Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 11:00 - 18:00

Sobota: 9:00 - 18:00

Neděle: 12:00 - 17:00


VÍCE KONTAKTŮ