left right

Pro všechny naše zákazníky připravujeme nový e-shop! V nabídce naleznete kromě naších tradičních směsí a jednodruhové kávy, také například kávovary nebo veškeré příslušenství pro přípravu kávy.

Specialitou ORIENT COFFEE je tradiční způsob přípravy kávy v džezvě. Tento nejstarší způsob přípravy kávy pochází z daleké Etiopie, kde se původně vařil v tzv. ibriku (předchůdce džezvy).

Pečlivě vybrané druhy zelené kávy nejvyšší jakosti pocházejí z celého světa. Aktuálně nabízíme kávy z Kolumbie, Brazílie, Mexika, Indie a Etiopie. Letitou zkušeností jsme vytvořili směsi káv s vyváženou chutí, kyselostí, hořkostí v rovnováze a ovocným nádechem.

Když se káva napění... CAPPUCCINO

Pokud jste si stejně jako já mysleli, že název cappuccino nemá s ničím takovým jako jsou kapuce nic společného, tak jste se stejně jako já spletli. Ano, má. A ne s jen tak obyčejnými kapucemi, ale s takovými těmi šik špičatými, které jsou součástí kapucínských hábitů. Zvláštní analogie, řekli bychom. A oprávněně. Legendami, kterak se k tomuto došlo, se nebudeme zabývat, jelikož legendy občas praví i blbosti a ty bychom si mohli snadno vymyslet sami. Tak rozvíjejme fantazii.

Jisté je, že se cappuccino stalo velmi oblíbeným nápojem pro kavárenské povaleče a v době, kdy většina z nich vyžaduje na své kávě minimálně obrázek kytice nizozemských tulipánů, také velmi stresující záležitostí pro některé baristy.

Stejně jako většina kávových nápojů nemůže být cappuccino kde co, v kávových enyklopediích jsou parametry cappuccina přesně podchyceny. Cappuccino je nápoj o celkovém objemu 150-180ml, ve kterém se dokonale prolne 25-30ml espressa a jemně našlehané tvz. mikropěny. Mléčná pěna je doopravdy mikro s mikrobublinkami, makrobublinky nechť zůstanou ve vaně, kam patří. Cappuccino by mělo mít správnou teplotu okolo 65 stupňů Celsia a mělo by být podávané v kulatém šálku s ouškem.

Cappuccino není jen káva, ale zákusek, elegance a umění v jednom. Se srdíčkem i bez. Kafaři jej milují, mistři baristé se přehánějí v tom, kdo připraví lepší. A dneska je na něj den jako dělaný, tak si rychle běžte pro to své.

Facebook
Google prohlídka