left right

Pro všechny naše zákazníky připravujeme nový e-shop! V nabídce naleznete kromě naších tradičních směsí a jednodruhové kávy, také například kávovary nebo veškeré příslušenství pro přípravu kávy.

Specialitou ORIENT COFFEE je tradiční způsob přípravy kávy v džezvě. Tento nejstarší způsob přípravy kávy pochází z daleké Etiopie, kde se původně vařil v tzv. ibriku (předchůdce džezvy).

Pečlivě vybrané druhy zelené kávy nejvyšší jakosti pocházejí z celého světa. Aktuálně nabízíme kávy z Kolumbie, Brazílie, Mexika, Indie a Etiopie. Letitou zkušeností jsme vytvořili směsi káv s vyváženou chutí, kyselostí, hořkostí v rovnováze a ovocným nádechem.

Kávovar, který chce každý... FRENCH PRESS

Ne, není to kádinka ani jiné laboratorní nádobíčko. French press je praktický, extravagantní vynález na přípravu kávy a to nejgeniálnější na něm je, že i největší packal na výsledném nápoji nemůže nic moc zkazit. Tedy, pokud třeba zrovna nerozbije skleněnou nádobku, tak jako mně se to stalo už mnohokrát, ale pomineme-li takové extrémy, tak opravdu ne.

Možná je to tím, že na mechanismus french pressu přišel právě takový podobný typ, když si chtěl uvařit kávu postupem v té době na tom místě běžným – zalitím mleté kávy vodou. Zapomněl ovšem na vcelku podstatnou věc, a to do šálku kávu nejprve nasypat. Zřejmě chvíli nešťastně a bezradně koukal na šálek horké vody, ale pak se rozhodl se s tím moc nepárat a kávu tam prostě přihodit. Krustu, která se mu na povrchu vytvořila, stlačil sítkem ke dnu a tadá, french press byl na světě.

Vtipné je, že přestože kávovar nese název „French Press“, tak patent patří – tak jako téměř vše v kávovém světě - Italům. Ani co se týče konzumace takto filtrované kávy, nejsou Francouzi zrovna giganti. French pressy si oblíbili Skandinávci a to nejsou žádní kávoví troškaři. French press s objemem menším než litr je jim akorát k smíchu. Také díky tomu ovládají přední příčky v konzumaci kávy vůbec, pohodlně a bez problémů překračují hranici deseti kilo kávy na osobu ročně.

Boj o French press se tedy svádí napříč celou Evropou. Kávovar, který by chtěl zkrátka každý! I Vy?  

K.

Facebook
Google prohlídka