left right

Pro všechny naše zákazníky připravujeme nový e-shop! V nabídce naleznete kromě naších tradičních směsí a jednodruhové kávy, také například kávovary nebo veškeré příslušenství pro přípravu kávy.

Specialitou ORIENT COFFEE je tradiční způsob přípravy kávy v džezvě. Tento nejstarší způsob přípravy kávy pochází z daleké Etiopie, kde se původně vařil v tzv. ibriku (předchůdce džezvy).

Pečlivě vybrané druhy zelené kávy nejvyšší jakosti pocházejí z celého světa. Aktuálně nabízíme kávy z Kolumbie, Brazílie, Mexika, Indie a Etiopie. Letitou zkušeností jsme vytvořili směsi káv s vyváženou chutí, kyselostí, hořkostí v rovnováze a ovocným nádechem.

Je rozpustná přípustná?

Překvapivě mnoho lidí bývá stále šokováno při zjištění, že se pražená zrnková káva po zalití vodou zázračně nerozpustí. Není divu. V televizních reklamách denodenně pozorujeme nadmíru spokojené a blažené výrazy lidí rozplývajících se nad hrnkem instantní kávy, a tak nabýváme dojmu, že právě tato bude pro nás ta pravá. Co je ovšem rozpustná káva zač?

Rozpustná káva se začala objevovat na začátku 20. století a nejprve sloužila především vojákům na frontě. V roce 1938 se výroby rozpustné kávy ujala firma Nestlé a odstartovala tak úplně novou éru v historii kávy.

Výroba instantní kávy začíná tím, že se v továrně pravidelně vyluhují miliony „šálků“ klasické upražené kávy. Takto uvařená káva se následně usuší a to buďto mražením či spreyováním a vznikne známý a tolik oblíbený prášek. Takže ano, zalitím tohoto prášku si ve své podstatě připravujete „druháka“.

Je pochopitelné, že během tohoto procesu káva ztrácí velké množství svých skvělých vlastností, jako je obsah kávových olejů, antioxidantů a aromatických látek. Tedy… pokud se poštěstí a vstupní surovina byla alespoň trochu kvalitní a je tak, co ztrácet. Je snad jasné, že v prášku se lehce schovají zrnka, která by se v celku neprodala.

S čím se ovšem žádný kafař nesmíří a co nemůže oželet, je samozřejmě právě aroma. A když není přirozeně, tak se musí nějak dohnat. Mnozí jsou pak zmateni a překvapeni, že pravá zrnková káva není nijak aromatizovaná a je přirozeně bez umělé příchuti čehosi. U méně kvalitních instantních káv se také dohání objem, a to různými příměsi, jako jsou obilniny a tak dále.

No a tak tedy jako vždy – pít, či nepít, to je, oč tu běží...

 

Facebook
Google prohlídka