left right

Pro všechny naše zákazníky připravujeme nový e-shop! V nabídce naleznete kromě naších tradičních směsí a jednodruhové kávy, také například kávovary nebo veškeré příslušenství pro přípravu kávy.

Specialitou ORIENT COFFEE je tradiční způsob přípravy kávy v džezvě. Tento nejstarší způsob přípravy kávy pochází z daleké Etiopie, kde se původně vařil v tzv. ibriku (předchůdce džezvy).

Pečlivě vybrané druhy zelené kávy nejvyšší jakosti pocházejí z celého světa. Aktuálně nabízíme kávy z Kolumbie, Brazílie, Mexika, Indie a Etiopie. Letitou zkušeností jsme vytvořili směsi káv s vyváženou chutí, kyselostí, hořkostí v rovnováze a ovocným nádechem.

Jako z laboratoře... VACUUM POT

Vacuum pot. Důvtipný a vážně roztomilý přístroj na přípravu filtrované kávy, ideální v případě, pokud Vám nevadí, že budete u návštěv vzbuzovat podezření, že v kuchyni provozujete varnu syntetických drog. Pokud se Vám nelíbí, nevěřím Vám. Tedy... pokud vyloženě nemáte traumatické zážitky ze školních hodin chemie, pak by byla Vaše hrůza z baněk, křivulí a kahanu opodstatněná.

Myšlenka vacuum potu začala vznikat na počátku 19. století v Německu. Následně mnoho francouzských a anglických inženýrů složitě konstruovalo a testovalo všemožné prototypy kávovarů s podobným mechanismem, nicméně nápad a patent na ten pravý vacuum pot jim hravě vyfoukla Madame Vassieux z Lyonu, která přišla s úplně odlišným a nadčasovým designem. Svůj vynález pojmenovala s ženským smyslem pro poetiku - „Francouzský balón“.

Vzhledem k tomu, že je vacuum pot velmi náročný na materiály, které v době jeho vzniku nebyly dostupné, na čas se od něj po několika domácích a kaváreneských explozích upustilo. Svůj velký návrat nyní zažívá v Japonsku a v USA, Kanadě a v dalších kavárnách s moderním přístupek ke kávě. 

K.

Facebook
Google prohlídka