left right

Pro všechny naše zákazníky připravujeme nový e-shop! V nabídce naleznete kromě naších tradičních směsí a jednodruhové kávy, také například kávovary nebo veškeré příslušenství pro přípravu kávy.

Specialitou ORIENT COFFEE je tradiční způsob přípravy kávy v džezvě. Tento nejstarší způsob přípravy kávy pochází z daleké Etiopie, kde se původně vařil v tzv. ibriku (předchůdce džezvy).

Pečlivě vybrané druhy zelené kávy nejvyšší jakosti pocházejí z celého světa. Aktuálně nabízíme kávy z Kolumbie, Brazílie, Mexika, Indie a Etiopie. Letitou zkušeností jsme vytvořili směsi káv s vyváženou chutí, kyselostí, hořkostí v rovnováze a ovocným nádechem.

Aladinova lampa? Ne, džezva...

Nenechte se mýlit, džezva není žádná Aladinova lampa, přestože ji milovníci silné a výrazné kávy uctívají, jako by měla magickou moc.

Káva v džezvě je jeden z nejstarších způsobů přípravy kávy a vyvinula se z etiopského ibriku. Ten byl svým tvarem natolik nepraktický pro transport velbloudem, že se stále zjednodušoval, až nabyl velmi pohodlného a jednoduchého tvaru džezvy. Džezva v této podobě ovšem není jen obyčejný rendlíček. Její staletími prověřené a dokonalé křivky umožňují přesně kontrolovat teplotu vody uvnitř a tím zaručit správnou extrakci kávy.

Turecká káva v džezvě není žádný „zabiják“, ani lžička kafe přelitá převařenou vodou. Příprava kávy v džezvě vyžaduje čas, klid a pohodu a v tom spočívá její kouzlo. Je spojená s rituálem a zahalená mystikou. Tradičně se připravuje na rozpáleném písku s velkým množstvím zkaramelizovaného cukru a kardamonu a Vám jakožto kafaři otevírá úplně nové dimenze v poznávání chutí a vůní.

Přijďte k nám kávu v džezvě ochutnat nebo se přijďte podívat na Mistrovství ČR v přípravě džezvy, které pořádáme 17. září v Plzni v prostorách restaurace Masala Ghar na Náměstí Republiky, a nechte se vtáhnout do tajů této kávy.   

Facebook
Google prohlídka