left right

Pro všechny naše zákazníky připravujeme nový e-shop! V nabídce naleznete kromě naších tradičních směsí a jednodruhové kávy, také například kávovary nebo veškeré příslušenství pro přípravu kávy.

Specialitou ORIENT COFFEE je tradiční způsob přípravy kávy v džezvě. Tento nejstarší způsob přípravy kávy pochází z daleké Etiopie, kde se původně vařil v tzv. ibriku (předchůdce džezvy).

Pečlivě vybrané druhy zelené kávy nejvyšší jakosti pocházejí z celého světa. Aktuálně nabízíme kávy z Kolumbie, Brazílie, Mexika, Indie a Etiopie. Letitou zkušeností jsme vytvořili směsi káv s vyváženou chutí, kyselostí, hořkostí v rovnováze a ovocným nádechem.

A slyšeli jste už o CHEMEXU?

Ano, i já bych si pod pojmem chemex představila namísto elegantní nádobky na přípravu voňavé filtrované kávy prostředek na hubení hmyzu, plevelu nebo čistič odpadů. Pravdou je, že právě chemex nyní stoupá v oblibě nejen v domácnostech, ale i v kavárnách.

Absolutně nepoetický název „chemex“ mu dal jeho objevitel, chemik, bohém a chronický vynálezce Dr. Schumbohn, a to zřejmě proto, aby alespoň trochu uctil obor chemie, když už tak trochu zkopíroval Erlenmeyerovu baňku a inkasoval za to takový úspěch na poli designu. Musí se mu nechat, že byl zřejmě velmi ortodoxní kávomilec, jelikož ve svém Cadillacu Coupe de Ville měl údajně připevněný zlatý chemex přímo ke dveřím řidiče.

Dr. Schumbohn zkonstruoval chemex tak, aby si v něm dle jeho slov mohl „připravit výbornou kávu i naprostý trouba“, nicméně oblibu si tento “kávovar” získal zejména pro preciznost, s jakou se v něm káva připravuje. Nyní je chemex oblíbeným nádobíčkem všech fajnšmekrů, labužníků, hipsterů, studentů chemických i jiných oborů, kávových experimentátorů, alternativních baristů a kavárníků. Není divu, příprava kávy v chemexu je vážně elegantní a efektní záležitost. A co Vy? Slyšeli jste už o chemexu?

K. 

Facebook
Google prohlídka